خانه و آشپزخانه

بهترین سایبان کولر آبی و گازی + قیمت و خرید ۱۰ مدل برتر

کاور کولی آبی و گازیسایبان کولر، بهترین روش برای خنک نگه داشتن بدنه کولر است این روکش با قرار گرفتن در قسمت بالای سیستم سرمایشی از تابش مستقیم نور آفتاب و گرم شدن سطح روی بدنه دستگاه جلوگیری کرده و باعث عملکرد بهینه کولر آبی و گازی می شود.

بدنه سیستم های سرمایشی به دلیل نصب شدن در بیرون از منزل، بصورت مستقیم در معرض تابش نور آفتاب، بارش برف و باران قرار می گیرند این اتفاق با گذشت زمان می تواند منجر به پوسیده شدن و در نتیجه خراب شدن کولر شود برای جلوگیری کردن از این اتفاق بهترین راهکار استفاده کردن از پوششی به نام کاور کولر است.

سایبان کولر چیست و چه کاربردی دارد؟

کاور یا روکش کولر، پوششی تولید شده از جنس پلاستیک، حصیر و پارچه است که با نصب شدن در قسمت بالای دستگاه، از تابیدن نور خورشید و گرم شدن بیش از اندازه بدنه کولر آبی جلوگیری می کند این پوشش با خنک نگه داشتن بدنه دستگاه، باعث صرفه جوبی در مصرف آب و برق شده و طول عمر کولر را افزایش می دهد این روکش ها در چندین نوع مختلف ساخته شده و به بازار عرضه می شوند.

مزایا استفاده از سایبان کولر

سایه بان کولر دارای مزایایی است که به چندین مورد آن اشاره خواهیم کرد

جلوگیری از زنگ زدن و پوسیده شدن بدنه

افزایش طول عمر کولرهای آبی و گازی

بالا رفتن عملکرد و مصرف بهینه آب و برق

ممانعت از نفوذ گرد و خاک به داخل کولر

انواع سایبان کولر

سایبان کولر برزنتی

کاور کولر برزنتی به دلیل داشتن ضخامت و کیفیت بالا، انتخابی مناسب برای قرار دادن بر روی سطح کولر در تمامی فصول سال است این مدل روکش بصورت یکنواخت تمامی قسمت های کولر را پوشش داده و مانع از تابش نور آفتاب بر روی بدنه میشود علاوه بر این برزنت ضد آب است بنابراین در برابر بارش باران و برف نیز مقاوم می باشد.

سایبان کولر پلاستیکی

این نوع روکش نیز می تواند از کولر آبی یا گازی شما در برابر تابیدن مستقیم نور خورشید محافظت نماید هر چند سایه بان های پلاستیکی معمولا قابلیت قرار گیری در قسمت بالای کولر را داشته و دیگر نواحی کولر را پوشش نمی دهند بنابراین بیشتر مناسب استفاده در فصل گرم تابستان بوده و برای دیگر فصول سال ایده آل نیستند.

سایبان کولر حصیری

کاور حصیری نیز یکی از بهترین پوشش ها برای قرار دادن بر روی کولر آبی است این مدل سایه بان وزنی سبک دارد و به خوبی جلوی تابیدن نور آفتاب را میگیرد این کاور باعث خنک ماندن بدنه دستگاه شده و به تولید بهتر باد خنک کولر کمک شایانی می کند سایبان حصیری، برای استفاده در فصل گرم تابستان مناسب است.

مهم ترین نکات خرید سایبان کولر

کیفیت داشتن جنس

جنس به کار رفته در ساخت سایبان کولر علاوه بر داشتن کیفیت بالا، باید ضد آب نیز باشد این ویژگی مانع از نفوذ آب باران و برف به داخل کولر شده و باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود بنابراین هنگام خرید، روکشی صخیم و مرغوب را انتخاب کنید.

اندازه بودن

کولرهای آبی و گازی در مدل های متفاوتی ساخته می شوند آنها از لحاظ ابعاد و اندازه با یکدیگر فرق دارند بنابراین اندازه سایبان کولر آبی باید دقیق انتخاب شود تا به شکلی یکنواخت و کامل بتواند تمامی نواحی کولر را بپوشاند.

نصب و شستشوی آسان

سایبان کولر بهتر است قابلیت نصب و شستشویی آسان داشته باشد تا هنگام نشستن گرد و خاک بر روی روکش بتوان، به راحتی آن را از بدنه کولر جدا و تمیز کرد بنابراین هنگام تهیه کردن کاور کولر آبی، به این نکته نیز دقت داشته باشید.

نوع پوشش

سایبان کولر به دو نوع تقسیم می شود نوع اول تنها قابلیت پوشش دادن سقف کولر را بر عهده داشته و دیگر قسمت های بدنه را پوشش نمیدهد این مدل کاور بیشتر مناسب استفاده در تابستان است نوع دوم علاوه بر پوشش دادن سقف، بصورت کامل دور تا دور کولر را نیز پوشش میدهد که این مدل روکش برای استفاده در تمامی فصل های سال مناسب می باشد.

قیمت سایبان کولر آبی

قیمت سایه بان کولر آبی به عواملی زیادی از جمله جنس، کیفیت ساخت، شرکت سازنده، نصب، اندازه و غیره … بستگی خواهد داشت هر چند این محصول در بازار قیمتی بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان به بالا دارد که شما بسته به نوع کولر و اندازه آن می توانید روکشی مناسب را خریداری کنید.

سخن پایانی

برای محافظت مناسب از بدنه کولر و افزایش راندمان این سیستم سرمایشی در فصل گرما، بهتر است از سایبان کولر گازی و آبی استفاده کنید این کاور به روشی مناسب از کولر شما در برابر نفوذ گرد و غبار و آب در تمامی فصل های سال محافظت کرده و باعث کاهش مصرف برق و آب می شود.

۱. خرید سایبان کولر آبی مدل حصیر چوبی

سایبان کولر آبی مدل حصیر چوبی

با رسیدن فصل تابستان و نصب کولرهای آبی جهت اینکه کولر را از تابش مستقیم نور خورشید پوشش دهیم به جهت اینکه خنک کنندگی خود را از دست ندهد باید از سایبان برای آن استفاده نماییم این مدل پوشش حصیری بوده و به خوبی جلوی نور آفتاب را گرفته و مانع از گرم شدن کولر می شود همچنین به دلیل فاصله بین حصیرها گردش هوا به خوبی شکل می گیرد.

مشخصات کلی

جنس: حصیر
ابعاد: ۱۴۰x۱۰x۱۰ سانتی‌متر

مشاهده قیمت و خرید در دیجی کالا

۲. خرید سایبان کولر آبی مدل سان شید کد ۶۰۰

سایبان کولر آبی مدل سان شید کد 600

یکی از بهترین مدل های سایبان موجود در بازار سان شید می باشد شما با استفاده این کاور می توانید صرفه جویی زیادی در آب و برق نمایید همچنین باعث طولانی تر شدن عمر کولر می شود این مدل قابلیت استفاده در تمامیه فصول را داراست و قابلیت تنظیم در برابر تابش نور خورشید را نیز دارد.

مشخصات کلی

جنس: برزنت
ابعاد: ۹۰x۲۰x۲۰ سانتی‌متر

مشاهده قیمت و خرید در دیجی کالا

۳. خرید سایبان کولر آبی مدل B0012

سایبان کولر آبی مدل B0012

هنگامی که کولر در برابر نور خورشید قرار می گیرد باعث می شود راندمان کافی را جهت خنکی نتواند ایجاد کند و همچنین باعث آسیب زدن به قطعات آن می شود به جهت مانع از تابش نور خورشید باید از این مدل سایبان که دارای جنسی آلومینیومی با کیفیت بالا ساخته شده است جهت پوشش کولر استفاده نمود که باعث صرفه جویی در انرژی نیز می شود.

مشخصات کلی

جنس: آلومینیوم
ابعاد: ۱۲۰x۱۲۰x۱ سانتی‌متر

مشاهده قیمت و خرید در دیجی کالا

۴. خرید سایبان کولر آبی مدل چهار پارچه

سایبان کولر آبی مدل چهار پارچه

این مدل سایبان جهت استفاده برای کولر یکی از بهترین پوشش های موجود جهت جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید است شما با استفاده از این کاور می توانید از آسیب دیدن کولر خود و همچنین مصرف انرژی بیش از اندازه جلوگیری نمایید این کاور مناسب برای کولرهای پنج تا هشت هزار می باشد جنس آن از برزنت با کیفیت عالی ساخته شده و عمر طولانی نیز دارد.

مشخصات کلی

جنس: برزنت
ابعاد ۸۲x۹۵x۰.۱ سانتی‌متر

مشاهده قیمت و خرید در دیجی کالا

۵. خرید سایبان کولر مدل free

سایبان کولر مدل free

این نوع روکش کولر مناسب برای کولرهای چهار تا هشت هزار بوده و مانع از تابیدن نور خورشید می شود قیمت این مدل سایبان بسیار مناسب بوده و جنس آناز پلاستیک درجه یک ساخته شده است شما به جهت نگهداری کولر خود و جلوگیری از هدر رفتن انرژی بیهوده و خنک کنندگی خوب می توانید این مدل را خریداری نمایید.

مشخصات کلی

جنس: پلاستیک
ابعاد: ۷۰x۴۰x۵ سانتی‌متر

مشاهده قیمت و خرید در دیجی کالا

۶. خرید سایبان کولر آبی مدل تک پارچه

سایبان کولر آبی مدل تک پارچه

جنس این مدل از کاور کولر برزنتی بوده و دارای کیفیت بالا است و به راحتی بروی سقف کولر نصب شده و از آن در برابر نور خورشید محافظت می نماید با رسیدن فصل گرما یکی از اقلام ضروری جهت خنک نگه داشتن باد کولر و صرفه جویی در مصرف انرژی این کاورها هستند از دیگر نکات مهم این کاورها باعث می شوند کولر شما عمر طولانی تری داشته باشد و از خرابی قطعات آن جلوگیری می نماید.

مشخصات کلی

جنس: برزنت
ابعاد: ۹۰x۹۰x۰.۱ سانتی‌متر

مشاهده قیمت و خرید در دیجی کالا

۷. خرید سایه بان کولر آبی مدل فول کاور

سایه بان کولر آبی مدل فول کاور

تابش نور خورشید بر روی کولر قطعا راندمان آن را کاهش داده و مانع از خنکی آن می شود و همچنین با مرور زمان باعث پوسیدگی بدنه و سایر قطعات کولر می شود پس جهت مانع از تابش نور خورشید بهتر است با تهیه این مدل کاور از کولر خود محافظت کرده و همچنین از خنک کنندگی بالا در منزل خود بهره ببرید از دیگر نکات مهم این کاور صرفه جویی در مصرف انرژی آب و برق نیز می شود.

مشخصات کلی

جنس: پارچه
ابعاد: ۱۰۵x۱۰۵x۱۰۰ سانتی‌متر

مشاهده قیمت و خرید در دیجی کالا

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا