لوازم تحریر

قیمت بهترین پاک کن مدادی، اتودی، برقی، خمیری و فانتزی

پاک کن اتودیپاک کن یکی از لوازم های ضروری برای تمامی مقاطع تحصیلی است زمانی که ما دست به قلم می شویم و می خواهیم به انجام تکالیف یا نوشته های روزمره خود برسیم امکان دارد حین نوشتن کلمه ای اضافی یا بصورت خط خورده اشتباهی نوشته شود اینجاست که پاکن به کمک ما می آید و به وسیله ی آن نوشته ی اشتباهی را از روی کاغذ به راحتی پاک کرده و مجددا می نویسیم.

شاید فکر نمایید که خرید این وسیله ی کاربردی در لوازم تحریر کار ساده ای می باشد اما این طرز تفکر اشتباه است چرا که پاکن ها مانند سایر نوشت افزارها دیگر دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام مناسب برای انجام کاری است ما در این مقاله می خواهیم اطلاعات جامعی را جهت راهنمای خرید پاک کن به شما عزیزان ارائه دهیم.

انواع پاک کن کدام است؟

پاک کن معمولی

این مدل پاک کن از نوع ساده می باشد و اغلب افراد از این نوع استفاده می کنند این مدل دارای ابعاد مختلف و معمولا مستطیلی شکل هستند و دارای تنوع رنگی زیاد می باشند این نوع بیشتر مناسب برای دوره ابتدایی است این مدل یک محدوده ی کوچک را به آسانی پاک می کند ولی به دلیل جنس نرمی که دارد باید آن را آهسته بر روی کاغذ جهت پاک کردن کشید تا کاغذ آسیبی نبیند.

پاک کن مدادی

این نوع مدل پاک کن جدید محسوب می شود و مانند یک مداد عمل می کند دارای دو سر کاملا متفاوت بوده که یک سر آن دارای یک عدد فرچه و سری دیگر آن پاکن است هنگام که شما نوشتی را پاک می کنید با فرچه ای که این مدل داراست می توانید ضایعات به جا مانده از پاک شدن را با آن تمیز نمایید این نوع مدل مناسب برای افرادی است که کار هنری مانند سیاه قلم و طراحی انجام می دهند.

پاک کن خمیری

این مدل پاک کن، شکلی خمیری دارد که از لاستیک بسیار انعطاف پذیر ساخته شده است و مانند یک ژله عمل می کند کاربرد آن بسیار حائز اهمیت بوده و می توان محدوده هایی که پاک کردن آن ها دشوار است با این مدل به راحتی پاک کرد چرا که شما می توانید شکل این مدل را نسبت به محدوده ی مورد نظر جهت پاک کردن تغییر دهید از خوبی های این پاکن جذب ضایعات به جا مانده بوده که باعث می شود سطح کاغذ تمیز بماند.

پاک کن برقی

پاکن برقی از نوع بهترین مدل ها محسوب می شود از این نوع برای پاک کردن محدوده هایی با ظرافت بالا استفاده می شود به جز استفاده های روزمره بیشترین کاربرد را در بین طراحان سیاه قلم دارد این پاکن ها بسیار خوش دست بوده و بدون اینکه دست شما خسته شود عملیات پاک کردن را بصورت اتوماتیک انجام می دهند فقط کافیست شما آن را در محدوده ایی که می خواهید پاک شود قرار دهید و دکمه استارت را بفشارید این مدل به جهت کارکرد از باتری قلمی و نیم قلمی استفاده می کند نوع دیگر این محصول پاک کن برقی پنکه دار است که باعث خنک کنندگی می شود.

مشاهده قیمت ۳۴ مدل لاک غلط گیر نواری، قلمی، فرچه ای و فانتزی

پاک کن اتودی

شباهت این نوع پاکن مانند مداد نوکی است و کاربردی شبیه بهم دارند کاربرد این مدل به این صورت بوده که در حین پاک کردن باید دکمه قرار گرفته در انتهای آن را فشار دهید سپس شروع به پاک کردن محدوده مورد نظر نمایید از قابلیت های بسیار خوب این مدل، تعویض سری آن می باشد هنگامی که سری، به اتمام می رسد می توانید آن را مانند مداد نوکی تعویض نمایید پاک کن اتودی برای طراحی بسیار مناسب و مدل های پاک کن اتودی فانتزی از محبوبیت خاصی بین دانش آموزان برخودار است.

پاک کن صابونی

مانند یک صابون طراحی شده و از نرمی بالایی برخودار است و هنگام پاک کردن باعث آسیب به کاغذ نمی شود اما از قدرت پاک کنندگی پایین تری نسبت به سایر مدل های دیگر برخودار بوده که از معایت آن محسوب می شود همچنین بعد از اتمام پاک کردن ضایعات آن روی کاغذ باقی می ماند اما می تواند محدوده ی گسترده ای از کاغذ را بدون این که آسیبی به کاغذ برسد به آسانی پاک نماید.

پاک کن جوهر

یکی از کاربردی ترین مدل ها به جهت پاک کردن انواع جوهرهای استفاده شده بر روی کاغذ پاکن های جوهری هستند این مدل به راحتی می تواند جوهر خودکار،قلم و مداد را پاک نماید اما به دلیل سختی جنسی که دارد امکان آسیب رساند به کاغذ را دارد به همین دلیل از این مدل باید برای محدوده های کوچک استفاده شود.

نکات مهم هنگام خرید پاک کن

جنس پاک کن

اولین نکته ای که هنگام خرید باید دقت کافی به آن داشته باشید جنس پاکن مورد نظر است باید بدانید که جنس استفاده شده در پاکن باید از انعطاف پذیری کافی و پاکنندگی بالا و با کیفیت برخودار باشد تا کار شما را حین پاک کردن آسان نماید برخی از پاکن ها از جنس سخت طراحی شده اند که قابلیت پاک کردن جوهر خودکار را دارند ولی مدل های معمولا این خاصیت را ندارند.

توانایی پاکنندگی بالا

پاک کن های موجود کاربرد یکسانی دارند و همگی عمل پاک کردن را انجام می دهند اما نکته ای که حائز اهمیت بوده قدرت پاکنندگی است شما باید پاکنی انتخاب نمایید که به آسانی بتواند عمل پاک کردن را بدون فشار اضافی انجام دهد که همین کار سبب می شود تا کاغذ شما دچار آسیب نشده و از بجا ماندن ضایعات اضافی روی کاغذ جلوگیری شود.

مدل و طرح

پاکن ها دارای مدل و طراح های متنوع است که نسبت به نیاز و سلیقه شما انتخاب می شود پاک کن فانتزی از نوع طرح دار است و محبوبیت زیادی بین دانش آموزان دارد پاک کن دخترانه بیشتر از این نوع می باشد پاک کن فانتزی جدید اغلب به شکل پاک کن عروسکی طراحی می شوند ابعاد پاکن فانتزی کوچک مناسب برای دوران ابتدایی است و نوع بزرگ ان معمولا برای سایر دوره های تحصیلی استفاده می شود.

خوش دست بودن

یکی دیگر از مولفه های بسیار مهم هنگام انتخاب یک پاک کن خوش دست بودن آن می باشد اگر می خواهید هنگام پاک کردن دقت بالایی داشته باشید و همچنین دست شما خسته نشود پاکنی تهیه نمایید که از طراحی مناسب ساخته شده باشد چرا که خوش دست بودن پاکن به شما کمک می کند تا سرعت بیشتر هم حین پاک کردن داشته باشید.

قیمت پاک کن چقدر است؟

قیمت ها نسبت به مدل و طرح های موجود در بازار متفاوت هستند پاکن برقی دخترانه و پسرانه و همچنین پاک کن فانتزی پسرانه و دخترانه نسبت به سایر مدل های دیگر قیمت بیشتری دارند برخی از قیمت ها پاکن به شرح زیر می باشد:

قیمت پاک کن معمولی از ۱۰ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان

قیمت پاک کن اتودی از ۳۰ هزار تومان تا ۷۰ هزار تومان

قیمت پاک کن برقی از ۱۵۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان

قیمت پاک کن خمیری از ۴۰ هزار تومان تا ۸۰ هزار تومان

بهترین مارک پاک کن کدامند؟

پاکن مانند سایر نوشت افزارها دارای برند می باشد که شما حین انتخاب و خرید یک پاکن با کیفیت باید به این مورد هم توجه نمایید که از بهترین برند پاک کن طرح و مدل دلخواه خود را انتخاب و خرید کنید برندهای معروف پاکن عبارتند از:

برند فابر کاستل

برند سی کلاس

برند کنکو

برند فکتیس

برند پنتر

برند استدلر

برند پیکاسو

نتیجه گیری

پاک کن، لوازم تحریری پرکاربرد است که با استفاده از آن می توان خط خوردگی یا اشتباهات نوشتاری را، به ساده گی پاک و ویرایش کرد این محصول جزو اولین و مهم ترین لوازم های مدرسه محسوب می شود که باید از فروشگاه های لوازم تحریر خریداری کرد.


۱. خرید پاک کن وای پلاس مدل ضامن دار

پاک کن وای پلاس مدل ضامن دار

این پاک کن یکی از پرطرفدار ترین مدل هایی است که خریداری می شود. پاک کن چاقویی به دلیل داشتن طراحی زیبا و همچنین قدرت پاک کنندگی  بالا رضایت بسیار بالایی بین خریداران دارد. این مدل بیشتر پاک کن پسرانه محسوب می شود و دانش آموز پسر بیشترین خرید خود را از این مدل انجام می دهند. از قابلیت های خوب این مدل بدون ایجاد خراش یا سایه روی کاغذ به آسانی نوشته ها را پاک می کند. این مدل نیز به پاک کن ضامن دار معروف می باشد.

مشخصات کلی

ابعاد: ۹۰x۳۰x۲۰ میلی‌متر
وزن: ۲۰ گرم
ضامن دار: بله
کیفیت: عالی

مشاهده قیمت و خرید در دیجی کالا

۲. خرید پاک کن خمیری فابر کاستل کد ۸۲۰۷۱

پاک کن خمیری فابر کاستل کد 82071

بهترین پاک کن از نوع خمیری است چرا که نوشته های روی برگه را به آسانی بدون هیچ گونه خراش یا جا ماندگی از خود پاک می نماید. این مدل نیز به پاک کن ژله ای معروف است چرا که جنس آن بسیار نرم و خمیری شکل می باشد. همچنین این مدل از برند فابر کاستل است که یکی از بهترین برند ها در حوزه لوازم تحریر می باشد. این مدل نیز در رنگ های متنوع عرضه می شود و شما می توانید رنگ دلخواه خود را سفارش دهید.

مشخصات کلی

ابعاد: ۵۰*۵۰*۱۰ میلی‌متر
وزن: ۱۰ گرم
رنگ: متنوع
نوع: خمیری

مشاهده قیمت و خرید در دیجی کالا

۳. خرید هودی نخی مردانه مدل کد ۲۱

پاک کن اتودی تومبو مدل مونو زیرو

پاک کن از نوع اتودی یکی از بهترین پاک کن های موجود در بازار است. شما با کمک این مدل به آسانی می توانید نوشته های اشتباه خود را به آسان بدون آسیب زدن به برگه پاک کنید. این مدل ساخت کشور ژاپن است و به دلیل داشتن نوکی با ضخامت کم برای پاک کردن نقاط حساس بسیار کاربردی می باشد. همچنین این مدل از وزنی سبک و طراحی خوش دست برخودار بوده و از تنوع رنگی بالا برای انتخاب رنگ بهره می برد.

مشخصات کلی

ابعاد: ۵x۵x۱۲۰ میلی‌متر
وزن: ۱۰ گرم
ساخت: ژاپن
کیفیت: عالی

مشاهده قیمت و خرید در دیجی کالا


5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا